افتخار آفرینی جوانان ثلاث باباجانی در عرصه تونل سازی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شاخ شمیران ، جشن اختتامییه تونل قطعه تیلرس ازپروژه های سد چند منظوره اوما اویاOma Oya در کشور سریلانکا با حضور چهار نفر از متخصصین جوان ثلاث باباجانی فراتر از موعد خود به اتمام رسید .

 

صابر محمودی جزء چهار متخصص اصلی پروژه در گفتگو با خبرنگار شاخ شمیران این موفقیت را به همه ی مردم ایران و به ویژه مردم ثلاث باباجانی تبریک گفت .

 

محمودی در ادامه با اشاره به روزهای سخت و مشقت بار افزود : برای اینکه امروز بتوانم برای کشور و مردمم افتخار کسب کنم بیش از ۱۰ سال تلاش کرده ام و همچنین دوره های بامونتاژ ودمنتاژ دستگاه TMBM را از شرکت سازنده آلمانی آن یعنی Hk کسب کرده ام .

 

این متخصص ثلاثی اظهار داشت :علاقهمندی به کار فنی و لذت بردن از کار کردن بایکی از همکارانم نیز یکی از دلایل موفقیتم است .

 

وی خطابه به مردم ثلاث باباجانی گفت : آرزوی سلامتی دارم برای مردم شهرم و انشاالله مردم بتوانند فارغ از شغل های کاذب کمی هم به فکر تحصیل وفرهنگ آینده جامعه باشند.

 

بنا بر این گزارش نیروهای مهندس و متخصص ایرانی توانستند در مدت ۱۰ماه دستگاه حفاری m1684را مونتاژ کرده ومتراژ۳۳۵۰متر حفاری را به اتمام برسانند .

این تونل در نوع خودش در منطقه آسیا مرکزی و خاور میانه بی‌نظیر می‌باشد بازتاب خوبی را در رسانه های سریلانکا داشته است .

 

چهار نفر از اعضای این گروه بنام های ابوبکر رمضانی ، بهرام کاکایی از اهالی شهر ازگله و همچنین صابر محمودی وعثمان خسروی از روستای کانی ره ش شهرستان ثلاث باباجانی عضو متخصصین دستگاه TBMمی‌باشند که توانستند باعث افتخار کشور و شهرستان ثلاث باباجانی شوند .

 

 

طرح چند منظوره اومااویا به منظور انتقال آب، تولید انرژی برقابی و استفاده در صنعت کشاورزی در بخش جنوب شرقی در مرکز ارتفاعات کشور سریلانکا اجرا می گردد. بزرگترین قسمت این پروژه در بخش جنوب غربی استان اویا واقع شده است.

 

پروژه مذکور مقدار آبی بالغ بر ۱۴۵ متر مکعب بر دقیقه به منظور استفاده در بخش کشاورزی تامین خواهد کرد که این مقدار به ۷۰۰ متر مکعب بر دقیقه افزایش می‌یابد تا جهت تولید برق در نیروگاه برقابی با ظرفیت ۱۲۰ مگا وات برق مورد استفاده قرار گیرد.

این پروژه شامل دو سد بتنی غلطکی می باشد. اولین سد بر روی رودخانه اوما اویا در ناحیه “پاهول پولا” ساخته می شود. آب از رودخانه اوما اویا توسط تونلی به طول حدود ۳٫۷ کیلومتر (تونل انتقال دهنده) به داخل مخزن سد دیرابا که بر روی رودخانه “ماهاتوتیلا اویا” ریخته می شود. از آنجا یک تونل بلند آبرسان به طول حدود ۱۵٫۲ کیلومتر و یک شفت قائم به ارتفاع ۵۹۵ متر آب را به یک نیروگاه زیرزمینی منتقل خواهد کرد. آب موجود در نیروگاه توسط یک تونل به طول تقریبی ۳٫۶ کیلومتر به سمت رودخانه “آلیکوتا اویا” هدایت می گردد، که شاخه ای از رودخانه “کیریندی اویا” می باشد.

یک دیدگاه

  1. خداروشکر وآفرین به این جوان غیور و ساعی شهرم…. از راه دور دستاشو میبوسم…. خداکنه همیشه موفق و پیروز باشید….

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − یازده =