ثلاث باباجانی از دیروز تا امروز

شهرستان ثلاث باباجانی,یک شهرستان نو پا و مرزی که مرز زیادی با کشور عراق دارد از سال۱۳۸۱ که به شهرستان ارتقا پدا کرد ترقی چشمگیری داشت تا حدی که بعذاً به نسبت جمعیت به یکی از شهرهای پر ساخت و ساز استان هم مشهور شد عکسهای هوایی گرفته شده از گوگل ارث این پیشرفت را به خوبی نمایان میسازد .

عکس گرفته شده در تاریخ ۱۳۸۸/۰۲/۲۱ (برای نمایش سایز اصلی روی عکس کلیک کنید )

001

عکس هوایی از شهر تازه آباد مربوط به سال ۲۰۱۲ (برای نمایش سایز اصلی روی عکس کلیک کنید )

002

عکس مربوط به بهار سال ۱۳۹۱ (برای نمایش سایز اصلی روی عکس کلیک کنید )

03

عکس هوایی مربوط به سال ۱۳۹۳ که در مقایسه با عکس هوایی اول به وضوح نمایان است که پشرفت ساخت و ساز در طی دو سال چقد بوده است

(برای نمایش سایز اصلی روی عکس کلیک کنید )

04

عکس مربوط به زمستان ۹۳

05

این شهرستان به لطف جایگاه جغرافیایی خود یک منطقه تفریحی چهار فصله است و میتوان در هر چهار فصل سال از شهرستان دیدن کرد در فصل بهار کل شهرستان مخمل سبز بهاری دارد , در فصل تابستان به دوری ۲۰ کیلومتر از مرکز شهر تازه آباد کوه دالاهو قرار دارد که سرچشمه های زیادی از آن جاری است و آب و هوای مطبوع و خنک آن لذت سفر را برای گردشگران دو چندان میکند . باغات سیب و هلو مزارع گوجه و خیار و تخمه آفتابگردان ثمره زراعت مردم زحمت کش قلخانی است .
در پاییز هم طبیعت چند رنگ میرآباد هنر نقاشی پرودگار طبیعت را آشکار میکند میرآباد با دوری ۳۰ کیلومتر از شهرستان واقع شده است و مناظر زیبا و سراب های پر آب نتنها امروزه بلکه تاریخی چند هزار ساله دارد و سند آن هم تپه تاریخی میر آباد است. زمستان سرد هم با گرمای دلچسب ازگله کم رنگ میشود.ازگله در ۴۰ کیلومتری شهرستان قرار دارد و آب و هوایی گرمسیری دارد .
باز هم در زمستان منطقه های خانه و شور و شیخ صله گرما بخش طبیعت بی جان هستند این مناطق هم در ۳۰ و ۴۰ کیلومتری مرکز شهرستان قرار گرفته اند و جدای از مناظر طبیعت منطقه عملیاتی جنگ ایران و عراق بوده اند که آثار آن هم در روستای شیخ صله موجود است .

امروز ثلاث باباجانی با دیروزش یکی نیست یک منطقه محروم مرزی از پاکی و صداقت مردمش گرفته تا طبیعت و تاریخ و فرهنگ و جغرافیای خاصش .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 4 =