ثلاث باباجانی بهترین مقصد برای مسافران نوروزی

ثلاث باباجانی شهرستانی با وسعت بسیار و طبیعتی بکر و دست نخورده؛ مردمانی مهمانواز  و در عین حال منطقه ای منزوی از لحاظ گردشگری ما در راستای وظایف شهروندی خود این تعهد را داریم که حقایق این شهرستان را با تصاویری واقعی به شما عزیزان بشناسانیم تا به واقعیت امر پی ببرید .

شهرستان ثلاث باباجانی در واقع یک منطقه چهار فصل است و میشود در همه فصول سال پذیرای مهمانان عزیز باشد . در فصل بهار کوههای این شهرستان مخملی سبز به تن دارند و میشود در هر چهار نقطه این شهرستان (( میراباد – تازه آباد – خانه شور و ازگله )) تعطیلات نوروزی خود را سپری کنید . مکانهای ناب و زیبا ، طبیعی و بکر ، کوهپایه های مسطح و چشمه های زلال و هوای پاک و از همه مهمتر جایی به دور از هیاهو و زندگی پر مشغله شهری .

در فصل تابستان منطقه کوهستانی دالاهو که جزو یکی از بهترین مکانهای تفریحی اورامانات است با هوایی خنک و چشمه های روشن و زلال و مناظری زیبا از سیاه چادر ها و زندگی عشایری مردمان عزیز قلخانی .

در فصل پاییز منطقه رنگین میرآباد با جاذبه طبیعی جنگلی و باغات پر برکت این بخش و سراب میرآباد معروف به سراب(( شیان)) و تپه تاریخی آن که متاسفانه مورد بی توجهی سازمان میراث فرهنگی است .

در فصل زمستان  منطقه گرمسیری خانه شور و ازگله که نمادی از گرمی و مهمانوازی مردمان این دیار است .

منطقه خانه شور که جاده ان منتهی به بازارچه شیخ صله است و همچنین بخش ازگله  که منطقه ای گرمسیر و اکثراّ مسطح است دارای پوشش گیاهی و درختی خوبیست که از ماه دی به بعد نوید بخش بهار و سبز پوش از گونه های گیاهی  متنوع است .

این مطلب مختص به بهار است و ما در این زمینه گوشه  ای از این زیبایی شهرستان را به شما نشان خواهیم داد.

امید است اینبار مقصد  شما ثلاث باباجانی باشد تا تجربه یک مسافرت خوب را در خاطرات خوش زندگیان ثبت کنید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =