عید مبعث سال ۱۳۷۸ در ثلاث باباجانی

عید مبعث یکی از بزرگترین جشنهای مسلمانان است که هر ساله در این روز گرامی داشته میشود. ثلاث باباجانی هم همانند همه جای جهان اسلام این روز بزرگ را همیشه جشن گرفته است .

عید مبعث ۱۳۷۹/۰۸/۱۵ در مرقد شیخ اسماعیل و شیخ رسول واقع در خانه شور با حضور مردم ثلاث باباجانی و سخنرانی مرحوم حاج اسماعیل ططری نماینده کرمانشاه .

حاج اسماعیل ضمن تبریک عید مبعث و خواندن چند بیت شعر در وصف حضرت محمد (ص) سخنان خود را آغاز کرد ایشان به همدلی و یکپارچگی مردمان کورد بویژه مردم پاکدل ثلاث باباجانی اشاره کردند و یادواری کردند مردمان کورد و خطه غرب جزو اولین مردمان ایران زمین بودند که به اسلام گرویدند و امروزه هم همین مردمان پاسدار دین پاک اسلام هستند . مرحوم حاج اسماعیل ططری مراتب احترام خود را نسبت به مردمانی که برای پیشوازی از ایشان آمده بودند را به جا آورد و گفت تنها بخاطر دل مردمان شریف این دیار از تهران بازگشتم تا عید را در میان این مردمان با صفا باشم .

و اما مردم ثلاث باباجانی همانند آنچه امروز هم میبینم تنها یک خواسته داشتند و آنهم مسئله جاده و بهداشت بود . خواسته ای که متاسفانه تا به امروز پیشرفتی آنچانی نداشته است .

سخنرانی حاج اسماعیل ططری در جمع مردم در مرقد شیخ اسماعیل و شیخ رسول خانه شور

01   03   02

04   07   05

06

 

 

 

یک دیدگاه

  1. با تشکر از آقای اعظمی.خاطرات زنده شد.. البته به نظرم سالش۱۳۷۹ بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 19 =